Uvízli jste na mrtvém bodě? Nasaďte zoom na zaseknutí a pak pobídněte to, co je pro vás podstatné. Po vlastní cestě, tak dojdete efektivně vítězství. Přechod, rozchod, záchod-všechny potíže zajdou na pochodu! Jak je ta čeština pěkná. Chci-li i v myšlení z něčeho odejít, něco opustit, používám obrazný jazyk. Například: “rozvod? To rozchodím“. Ale mnohdy k tomu rozcházení se se starou realitou nedojde. Ani v mysli, natož fyzicky. Stále setrváváme ve starém bytě, se starými zvyky. Nebo se sice přestěhujeme, ale vezmeme si sebou staré myšlenky. A k rozchodu se vracíme – v myšlenkách pochodujeme nutkavě furt dokolečka. Nervy prostě na pochodu. Jaké to mohlo být, jaké to mělo být. Co s tím?

Potřebuješ se dostat z jedné situace do druhé? Přejít pomyslný přechod od nespokojené osoby v osobu spokojenou? Od osoby s ne úplně optimální váhou, k osobě s váhou, která je zdravá a podporující tvou vitalitu? Od osoby, která se zdržuje strachy na záchodě, místo aby rozchodila nějaký smysluplný projekt?

 

Chodím sama i s lidmi lesem, loukami, okolo řek, do kopce a z kopců v ČR. Pohybujeme tělem vpřed v čase a prostoru. Tady a teď.

 

To nám umožňuje:

zastavit mysl, vnímat okolí bez myšlenek na budoucnost, uvolnit tělo, vnímat tělo, dýchat z plných plic, plakat hodně, křičet vztekle, smát se, být vyčerpaná, mít hlad a pak se dosyta najíst-poznat rozdíl, vychutnat si jídlo, překonat překážky a vnímat proces změny, soustředit se na otázku, kterou řeším a probrat ji ze všech možných úhlů

odpustit, sobě i jiným, pochopit souvislosti

NAJÍT A DOJÍT SI K VLASTNÍMU ŘEŠENÍ!

 

JE TU CESTA! MIMO PROVOZ!

Cílem cesty je objevení vrátek do světa vlastního přemýšlení, uvažování a vnímání. Za asistence zkušeného průvodce lesem a vlastní mysli pootevřeš svou mysl uprostřed parku nebo lesa svěžímu vánku a zjistíš, že na běžné starosti v práci ve vztazích, či v životě, se dá nahlížet i jinak než dle stávajících zažitých nebo naučených vzorců.

Potřebujete změnu? Poznejte sebe sama a vyčistěte si hlavu. Nikdo jiný to za Vás neudělá.

 

Cena jednodenní cesty*: 

  1. Individuální: 6400,-**
  2. Skupinová 1400,-/osoba (min.3 ,max 5 osob)

Náročnost, místo:

Snadná, lokality: přednostně Praha +100km, ale i jinde v ČR.
2-6hodin pochodu v mírném tempu, podle tvé kondice.

Podle tebe se i řídí jestli si budeme jen tak o všem povídat, nebo mlčet. Případně jestli dojdeme k řešení a naplánování dalšího postupu ve tvé situaci.

Jednodenní cesty chodím kdykoli v týdnu i o víkendu na objednání. 

*V ceně nejsou započteny náklady na jídlo, dopravu, ubytování.

** Pokud by cena měla být překážkou ve vašem postupu životem, kontaktujte mne, vymyslíme dostupné řešení.

 

A trochu faktů z výzkumů:

Následující výzkumy jsou součástí knihy s názvem Metsamieli (přeloženo do češtiny jako Lesní mysl) od Sirpy Arvonen.

I. výzkum

Výzkum dává do souvislosti dobu strávenou v přírodě a vliv na zdravotní stav:

10 minut – pokles krevního tlaku, 20 minut – zlepšení nálady, 60 minut– zbystření pozornosti, 2 hodiny – zotavení imunitního systému, 5 hodin měsíčně- nárůst pozitivních emocí. 3denní výlet – posílení imunitního systému organismu, zvýšení množství proteinu, který předchází rakovině, snížení množství stresových hormonů, ustálení hladiny krevního cukru, pokles zvýšeného krevního tlaku, snížení pocitu únavy a deprese. posílení pocitu vitality. I. Lee a kol., Influence of Forest Therapy on Cardiovascular Relaxation in young adults, 2014

II. výzkum

„Člověk se jako biologický druh ještě nestačil adaptovat na městské prostředí, neboť se mu pro toto prostředí nestihnul vyvinout reakční model (Kaplan, 1989). Les prokazatelně pomáhá zotavit se z únavy. Podněty lesa jsou předvídatelné a ne rozporuplné či víceznačné jako blikající světla ve městech, reklamní poutače nebo neustále proměnlivý svět zvuků (Staats a kol. 2003). Známější lesní prostředí s méně podněty umožňuje zotavení smyslů a mozku.“ Kaplan, R. The experience of Nature: A Psychological Perspective, 1989. Staats, H. Where to recover from attentional fatigue: an expectancyvalue analysis of environmental preference

„Lidé jsou unavení a vystavení stresu, a proto daleko více než město oceňují přírodní prostředí. Význam lesa pro lidské blaho je ještě větší v krizových životních momentech (Salonen 2005). Z jednoho výzkumu vyplynulo, že i krátký kontakt s přírodou během pracovního dne snižuje stres a příznaky nemocí“. Salonen, K., Mielen luonto, 2008

(citováno z webu www.lesnimysl.cz)

 

Budu se těšit, že si užijeme společně tuto obměnu běžně vnímaného postupu provedení změnami v životě. Intenzivní zážitky plodí intenzivní radost.

Pokud jste tzv. kinestetický typ, tohle je akce přímo pro vás!

Bára Johanna

Pokud hledáte externí koučku s netradičním a efektivním přístupem k změně do vaší firmy, dejte mi vědět. Určitě se domluvíme!