Mozek myslí ne v seznamech písmen a čísel, ale v obrázcích. No zkusme si představit třeba slona v parku, jak sedí na lavičce a srká brčkem džus.  Asi málokomu vytane na mysli popis textem. Uvidíme cokoli, ale bude to nejspíš obraz. Buďme vizionáři a naplánujeme si cokoli s Vision board.

Jak na to?

Způsoby uspořádání jsou nejméně dva. Jeden je pomocí zápisů hesel pokud možno s ikonami, obrázky, druhý je pomocí výstřižků obrázků a hesel z časopisů, letáků, novin.

Pro dnes volím druhý způsob. To proto, že je mnohem zábavnější, umožní větší odstup od tématu, a mnohem výmluvněji hovoří k celkové představě cíle.

Co potřebujeme:

A3 papír, lepidlo na papír, nůžky, pastelky, fixky, a hromádku časopisů. Čím víc jich bude s barevnými fotografiemi a mimo téma, tím líp. Cca dvě hodiny času a klidné místo.

Jde nám o celkovou náladu obrázků a hesel, ne přesné vyjádření.

A jak dál? V uvolněné atmosféře, nejlépe po malé meditaci, si ujasníme cíl našeho snažení.

Může to být cokoli, co považujeme právě my za důležité ve svém životě. Neboj se popustit uzdu fantazii a přát si zeširoka.

Stanov co nejkonkrétněji svůj cíl. Například: ideální nová práce.

Nyní začni hledat obrázky, a hesla, která s cílem souvisí. Třiď, hledej, ptej se svého těla, jak na to které heslo reaguje a kam tě vede “pocit” spokojenosti s výběrem.

Myšlenkovou mapu můžeš uchopit jako utříděnou nástěnku přání, nebo si dát do středu ideální obrázek, nebo heslo a z toho odvíjet po tématech to co se cíle týká. Například u nové práce to může být dojíždění, plat, kolegové, místo, smysl práce, kariéra. Podle toho pak seskupíte k sobě jednotlivé obrázky.

Nakonec je dobré celkový obraz svých přesvědčení a přání umístit někam na oči. To může být někdy v malém bytě problém a tak doporučuji ho umístit tak, aby byl co nejčastěji k dispozici k prohlídce.

Je to kompas k cíli. Soubor vlastních pravd o světě a svých potřebách. Vison board je způsob, jak si utřídit a zpřehlednit své vidění a prožívání světa.

Tak jak? Jde to?

Vždycky je možné přijít na kurz skupinový, nebo se nechat individuálně provést celou technikou třídění. To je vhodné při nějakých složitějších a dlouhodobějších cílech.

Cena: 

Skupinový workshop 90 minut za 480,-Kč/osobu  a to včetně materiálu na mapy, které si i odnesete domů. Účastníci „Cestou, necestou“ mají -100,-Kč bonus a stejně tak pro své hosty -100,-Kč bonus. Tato technika je vhodná i pro starší školáky. Doporučuji navazující workshop myšlenkových map, plánu akcí k jednotlivým tématům.

Cena dvou na sebe navazujích produktivních workshopů 780,-Kč.

Jednotlivé termíny:

18.4. vision board, 16.5. myšlenkové mapy, 18.7. vision board,15.8. myšlenkové mapy, 12.9. vision board, 17.10. myšlenkové mapy.

Vždy od 18-19,30.

Místo:

Coffeepark, Chopinova 6, Praha 2. Termíny a  pozvánky najdete je také na FB/nemysli. Změna programu a místa vyhrazena, pro zajištění materiálu, se hlaste nejméně 24hodin předem. Děkuji.

 

Přeji krásné a úspěšné dny bez prokrastinace, tápání a kličkování ve slepých uličkách.

 

 

 

..jo a kdybyste chtěli tyto workshopy zažít jinde a jindy, dejte mi vědět..cestuji dost..v čase i prostoru.

 

Bára Johanna